Nejprve si dáme vařit vodu do hrnce. Příprava knedlíků není moc dlouhá, tak je dobré pak na vodu nečekat.
Do mísy dáme mouku, vejce, sůl a tvaroh.
Ze surovin vypracujeme hladké těsto. Dle potřeby přidáme ještě mouku, záleží na tvarohu.
Z těsta vypracujeme dva dlouhé válečky s průměrem cca 4 cm. Podsypáváme hrubou moukou, aby se nám nelepily.
Každý váleček nakrájíme zhruba na 12 malých kousků. Každý to bude mít asi trošku jinak. Kousky těsta rozmáčkneme na placky a zabalíme do nich zmražené jahody (a nebo čerstvé). Důkladně těsto uzavřeme a lehce poválíme mezi rukama. Dle potřeby si namoučíme ruce.
Z každého válečku máme zhruba 12 krásných knedlíků.
Knedlíky vaříme ve vroucí vodě zhruba 7 minut. Uvařené knedlíky vyndáme pěnovačkou na připravený pekáč s kousky másla. Horké knedlíky máslo rozpustí a nebudou se nám lepit.
Podáváme se zakysanou smetanou, posypané cukrem a přelité rozpuštěným máslem.