oloupeme a nakrájíme si cibuli na menši kousky. Vložíme ji do mísy a přisypeme koření (bobkový list, nové koření a celý pepř)
pokud máme králíka v celku, tak si ho naporcujeme. Já jsem použil kousek hrudi a zadní dvě stehna. Celý králík by se mi do mísy nevešel. Pomocí tenkého, delšího nože si uděláme do kusů králíka díry
do děr v mase zasuneme špalíčky ze špeku
zbytek špeku nakrájíme na menší kousky a přihodíme do zapékací mísy
všechen česnek oloupeme a prolisujeme. Samozřejmě doporučuji použít kvalitní a chuťově výrazný česnek
každý kousek králíka vydatně posypeme solí a prolisovaným česnekem a rukama pomažeme/vmasírujeme do masa
kousky králíka vložíme do zapékací mísy. Přilijeme kuřecí vývar tak, aby bylo maso z poloviny potopené. Pečeme v troubě vyhřáté na 160° hruba 2 hodiny. Každá trouba peče jinak, takže králíka po hodině a půl častěji kontrolujte