Uvaříme si bešamel dle receptu níže.
Do bešamelu přidáme muškátový oříšek a parmazán. Minutu provaříme.
Boloňskou omáčku uvaříme dle receptu níže. Samozřejmě bez špaget :-)
Připravíme si hranatou zapékací mísu. Na dně mísy dáme trošku od obou omáček a pomocí lžíce rovnoměrně rozprostřeme.
Je dobré mít pomocníka :-)
Na první vrstvu omáček rozprostřeme pláty lasagní. Pokud Vám to nevyjde, tak si nějaké nalomte.
Na lasagne dáme zase trošku od obou omáček a opatrně lžící rozprostřeme tak, aby se nám nehýbaly pláty těstovin.
A takto pokračujeme až do spotřeby obou omáček. Pamatujte ale na to, že potřebujete omáčky na poslední vrstvu, aby byly pláty těstovin schované pod omáčkou. Nesmí koukat ani jeden kousek těstoviny, jinak nezměkne.
Pečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů zhruba 45 minut. Ke konci raději kontrolujeme.