Začneme tím, že si dáme vařit neoloupanou červenou řepu. Než změkne, bude se vařit poměrně dlouho, je třeba s tím počítat (někdy i dvě hodiny). Případně doporučuji uvařit si řepu den předem. Po uvaření ji necháme chvilku vychladnout a oloupeme.
V čerstvé vodě si uvaříme čočku, kterou jsme přes noc měli namočenou. Po změknutí ji necháme vychladnout. Určitě by šlo použít místo klasické čočky i čočku červenou.
V misce si smícháme hořčici, olej, sůl a pepř.
Čočku smícháme se zálivkou a s pokrájenou červenou řepou.
Nakonec přidáme rozdrobený sýr a nahrubo nasekanou bazalku.