nejprve si uvaříme rýži. Připravíme si hrnec, rozpálíme ho na nižší teplotu a dáme do něj rozpustit máslo
open_in_full
k máslu přisypeme rýži, zamícháme a dvě minutky smažíme (s občasným mícháním)
open_in_full
rýži zalijeme vodou (hladina vody by měla být zhruba 2 centimetry na rýži). Osolíme, zamícháme a přivedeme k varu
open_in_full
pod pokličkou uvaříme doměkka. Občas promícháme
open_in_full
po uvaření rýži sundáme z plotny, odkryjeme a lehce mícháme, dokud nepřestane z hrnce stoupat pára (jinak by se nám vespod hrnce rýže rozvařila)
open_in_full
nyní si připravíme koření. Nameleme a nebo nadrtíme si badyán a hřebíček. Přisypeme kurkumu a skořici a zamícháme. Vznikne nám velmi zajímavé koření, které se podobá čínskému koření
open_in_full
rozpálíme si pánev wok a na oleji si v ní usmažíme mícháné vajíčka. Lehce osolíme
open_in_full
vajíčka vyndáme z pánve na talíř a necháme na později
open_in_full
do pánve po vajíčkách (pánev neumýváme) nalijeme trošku oleje a přidáme na kousíčky nakrájenou mrkev. Smažíme pět minut
open_in_full
mezitím si můžeme nakrájet cuketu a cibuli (pokud nemáte červenou cibuli, tak použijte klasickou žlutou nebo bílou)
open_in_full
cuketu a cibuli přihodíme do pánve a s občasným mícháním smažíme dalších pět minut
open_in_full
přisypeme nakrájený česnek a koření, které jsme si namleli a smíchali, dále přisypeme trošku soli a pepře a zamícháme
open_in_full
přisypeme hrášek a kukuřici a zamícháme
open_in_full
přilijeme ocet, zamícháme a necháme dvě minutky smažit
open_in_full
přidáme uvařenou rýži a důkladně zamícháme
open_in_full
přilijeme sojovou omáčku a lehce zamícháme. Nyní rýži s občasným mícháním osmažíme
open_in_full
nakonec přisypeme mícháná vajíčka, zamícháme, dosolíme, dopepříme
open_in_full