vezmeme si střední hrnec, nalijeme do něj akorát vody a vsypeme čočku. Přivedeme k varu a čočku uvaříme do měkka. Vody by mělo být zhruba 2 cm nad čočku. Pokud při vaření čočka všechnu vodu vypije, tak přilijeme další vodu a vaříme, dokud nebude čočka uvařená do měkka. Vodu trošku osolíme
mezitím si nakrájíme půlku mrkve na drobno. Pokud máte menší mrkev, tak ji použijte celou
v pánvi rozpálíme sádlo a přihodíme mrkev. Zamícháme a smažíme na střední teplotě cca 5 minut
mezitím si nakrájíme cibuli na drobno
cibuli přihodíme k mrkvi a smažíme vše dohněda. Mrkev se začíná smažit dříve, jelikož déle karamelizuje
vše osmažíme za občasného míchání do hněda
připravíme si mixér. Do mixéru dáme vařenou čočku, osmaženou zeleninu, majoránku, hořčici, citronovou šťávu, oloupaný česnek, trochu soli a pepře. Vše důkladně rozmixujeme. Dle chuti dosolíme, dopepříme
pomazánku dáme zhruba na hodinu do ledničky vychladnout
podáváme na čerstvém chlebu, posypané nakrájenou jarní cibulkou