dáme si uvařit těstoviny dle návodu. (vaříme v hodně osolené vodě cca 10 minut, al dente)
šunkový salám si nakrájíme na kostičky, pažitku nadrobno
do větší mísy si dáme těstoviny (né horké, raději vlažné nebo studené), salám, kukuřici (bez sladko-slaného nálevu), pažitku a tatarku
vše důkladně zamícháme. Ochutnáme a popřípadě dosolíme, dopepříme a nebo přidáme tatarku.
můžete samozřejmě dle chuti přidat nakrájený sýr, papriku, rajče a mnoho dalšího. Salát je dobrý samotný a nebo jako příloha k masu.